استاندارد نصب لوله فاضلابی

نحوه نصب لوله های پلیکا pvc به صورت استاندارد

نصب لوله های پلیکا کار ساده ای به نظر می رسد، البته همین طور هم هست، اغلب زحمت زیادی برای نصب این دست لوله ها ندارید و سرعت کار در آنها نیز به مراتب بالاتر از حالت معمول تر لوله های پلیمری است. این لوله ها به راحتی برش میخورند و با تقریبا هر ابزار برشی از تیغ و اره گرفته تا مینی فرز های صنعتی میز دار برای برش آنها استفاده می شود. بسته به فعالیتی که دارید می توانید لوله پلیکا را با فشار های مختلف تهیه کنید، سه دسته بندی در لوله پلیکا وجود دارد که به جز لوله پلیکا هواکشی، میتوان آنها را به نیمه قوی، فشار قوی و پلیکای فشار ضعیف تقسیم کرد. این سه دست از لوله ها و اتصالات در اصل شرایط نصب استاندارد را لازم دارند.

برای دریافت یک دستورالعمل مهندسی از استاندارد نصب لوله پلیکا National Pipe کلیک کنید

لوله های پی وی سی برای نصب در ایران البته از استاندارد و دستورالعمل ASTM بهره می گیرند، اما در واقع اگر توجه کنید همه لوله کش ها متاسفانه به صورت تجربی این حرفه را آموخته اند، اما خوشبختانه از طرف دیگر این دانش تجربی به درستی به نفرات بعدی انتقال پیدا کرده است و برای همین تقریبا همه به اصول نصب لوله های پلیکا آشنا هستند. با این حال بهتر است کارفرمایان پیش از اجرای لوله های خود به این نکته توجه کنند که چه شرایط و ضوابطی باید برای نصب لوله pvc رعایت شود.

دستورالعمل نصب اتصالات پلیکا PVC

برای لوله های پی وی سی که تکلیف مشخص است، اما اینکه چطور به نحو صحیحی اتصالات را انتخاب کنیم و به لوله ها متصل کنیم بحث دیگری است. این موارد را باید با در نظر گرفتن شرایط محیط و همین طور برخورد با پیمانکاران در نظر داشته باشید.


برای دانلود فایل نصب اتصالات پلیکا کلیک کنید


دستور العمل عیب یابی و نشتی در ASTM D3034, ASTM F679 


منبع: National Pipe

محصولات لوله پلیکا: لوله پلیکا کاسپین پلیمر

دیدگاه بگذارید